Wszystkim którzy chcą wiedzieć wszystko na temat naszego komisu, mają jakiekolwiek wątpliwości lub pytania przedstawiamy szczegółowy opis i wyjaśnienie jego działania. Polecamy przeczytać poniższy tekst w całości. Jeśli po tej lekturze nie znajdziecie Państwo odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania prosimy przesłać je na nasz adres email: biuro@suknieslubne.net.pl .

Nasza firma „CATHERINE” prowadzi Salon Sukien ślubnych wraz z Pracownią Sukien Ślubnych w oparciu o ustawę o prowadzeniu działalności gospodarczej w celach zarobkowych polegającą na uzyskiwaniu przychodów z szycia i sprzedaży sukien ślubnych od 2002 roku zaopatrując w suknie zarówno osoby indywidualne jak i sklepy i salony ślubne nie tylko w Polsce. Dla realizowania celów działalności ponosimy szereg kosztów, które bilansujemy z osiągniętych przychodów. Na nasze suknie udzielamy gwarancji a każdy przychód ze sprzedaży lub innej usługi rejestrujemy za pomocą kasy fiskalnej lub faktury. Od przychodów odprowadzamy podatki VAT 23% oraz dochodowy 18%. Razem 41%.

Dlaczego powstał komis. W roku 2011 wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu klientów, którzy z jednej strony chcieli kupić tanio suknię ślubną a z drugiej sprzedać zalegającą w szafie,  nasza działalność została poszerzona o pośredniczenie w kupnie i sprzedaży używanych sukien ślubnych. Pośrednictwo to przyjęło formę komisu. Wynagrodzenie komisu po sprzedaży sukni wynika z umowy i jest pobierane od kupującego. Biorąc jednak pod uwagę specyfikę produktu jakim są suknie ślubne opracowaliśmy dla tego celu specjalną umowę opartą o prawo dowolnego kształtowania stosunków pomiędzy podmiotami, które dobrowolnie zobowiązują się do respektowania jej zapisów. Kilka lat doświadczeń w funkcjonowaniu komisu pozwoliło dopracować umowę i szczegółowe warunki w celu optymalizacji (opłacalności prowadzonych działań) dla każdej ze stron. Dlatego też pobierana jest opłata od sprzedającego w momencie przyjęcia sukni. Wszyscy klienci są o niej informowani przed podpisaniem umowy i do jej podpisania przystępują dobrowolnie. Otrzymują stosowne kopie umowy oraz potwierdzenie dokonanych wpłat w postaci paragonów fiskalnych lub faktur.

Podatki. Od wszelkich przychodów uzyskanych przez nas z tego tytułu również odprowadzamy podatki w łącznej kwocie 41% przychodów. (VAT 23%, dochodowy 18%)

Większość klientów która zdecydowała się na zbycie sukni przysyła do nas zapytania z propozycją odkupienia przez nas sukni. Wówczas biorąc pod uwagę, że podstawą naszej działalności jest szycie nowych sukni ślubnych odpowiadamy:

„Niestety nie skupujemy sukien ślubnych. Jeśli chce Pani abyśmy pośredniczyli w sprzedaży Pani sukni zapraszamy do naszego salonu z suknią po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty i zapoznaniu się z regulaminem komisu.  Pani suknia zostanie zamieszczona na naszej stronie internetowej oraz fizycznie będzie eksponowana na stelażu lub manekinie wystawowym w naszym salonie i udostępniana do mierzenia zainteresowanym z fachową pomocą obsługi salonu. Umowa komisu trwa trzy miesiące ale suknie może Pani w razie potrzeby odebrać w dowolnej chwili. Może Pani również nadal szukać kupca "na własną rękę" i zamieszczać w dowolnych miejscach ogłoszenia o sprzedaży wskazując nasz salon jako miejsce gdzie można suknie obejrzeć, przymierzyć i kupić oraz uzyskać fachową poradę o możliwości jej dopasowania i wykonać samo dopasowanie lub dowolną przeróbkę co dodatkowo zwiększy skuteczność i poszerzy grupę zainteresowanych. Za wszystkie te czynności, które wykonamy w Pani imieniu w momencie przyjęcia sukni pobierzemy jednorazową i bezzwrotną opłatę w wysokości 20% kwoty jaką zechce Pani uzyskać z jej sprzedaży. Suknię wycenia Pani sama. Może zaistnieć sytuacja w której odmówimy przyjęcia sukni. Świadczymy również usługi czyszczenia i naprawy.”

Dlaczego opłata od sprzedającego ? Nie możemy zagwarantować, że Państwa suknia znajdzie nabywcę, jednak przez cały czas jej pozostawania w komisie będzie ona pod czujnym okiem naszych fachowców którzy będą wykonywać przy niej swoją pracę zachęcając do jej kupna najlepiej jak to będzie możliwe. Należy pamiętać, że suknia ślubna jest specyficznym produktem. Dla jej prawidłowego i bezpiecznego dla sukni mierzenia za każdym razem angażowany jest nasz profesjonalny personel. Poświęca on czas pracy przeznaczony dla naszej firmy dla przedstawienia, polecenia, udzielania informacji i porad na temat Państwa sukni dzięki czemu wzrasta prawdopodobieństwo jej sprzedaży. Można by rzec, że za wstępną opłatą pokrywacie Państwo niejako koszty wynajęcia naszego salon i naszego personelu na trzy miesięce dla eksponowania i polecania niezależnie od tego czy suknia zostanie sprzedana w tym czasie czy też nie, bo i taką ewentualność należy brać pod uwagę.

Dodatkowe korzyści. Zawarcie umowy nie pozbawia też Państwa możliwości samodzielnego, aktywnego poszukiwania kupca. Wręcz zalecamy i zachęcamy dla wykorzystania w pełni możliwości wynikających z umowy. Wystarczy w ogłoszeniu lub osobistej rozmowie wskazać nasz salon jako miejsce do przymierzenia sukni i ewentualnego jej zakupu lub samemu odebrać z komisu suknię gdy znajdzie się już kupiec. Oczywiście możecie Państwo też nic nie robić a pozostawiona przez Was w salonie suknia będzie dostępna z fachową poradą dla wszystkich odwiedzających nas fizycznie i wirtualnie klientów przez trzy miesiące.

Bogate możliwości fizyczne i wirtualne. Specjalnie dla celu prezentacji znajdujących się fizycznie w naszym komisie sukien, gdzie w każdej chwili można je z fachową pomocą i poradą naszego personelu dotknąć, obejrzeć, przymierzyć i kupić oraz uzyskać fachową poradę o możliwości ich dopasowania i wykonać samo dopasowanie lub dowolną przeróbkę stworzyliśmy oddzielną platformę internetową z możliwością składania specjalnych ofert zakupu przez zainteresowanych, aktualizowaną i zarządzaną profesjonalnie na bieżąco.

Ile warta jest Twoja suknia ? To produkt którego Państwo jesteście właścicielem. Macie prawo ustalić dowolną cenę.

Wynagrodzenie komisu po sprzedaży. Suknia w komisie zostanie wystawiona z narzutem 25% w stosunku do ceny którą zechcecie Państwo za nią uzyskać. Powyższa marża pomniejszona o 41% podatku które od niej odprowadzimy jest dla nas jedynym zyskiem i nagrodą za nasze starania, który otrzymamy tylko w przypadku sprzedaży sukni. Wpłata wstępna (20%) jedynie pokrywa koszty bieżące obsługi pozostawania sukni w naszym salonie.

Bezpłatne komisy. Osobom, które nie są przekonane co do zasadności pobieranych przez nas opłat za przyjęcie sukni do komisu polecamy zawsze samodzielną próbę sprzedaży sukni przypominając o całej masie darmowych portali ogłoszeniowych łącznie z Allegro gdzie można samemu poświęcić czas na zamieszczanie i monitorowanie ogłoszeń a potem umawianie się i rozmowy z potencjalnymi kupcami.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji również w tym przypadku, polecamy się jako miejsce w którym można suknię odpłatnie przymierzyć jak i przerobić lub uzyskać poradę odnośnie możliwości dokonania przeróbki lub dopasowania. Cenę takiej usługi określa pkt.9 Regulaminu Aukcji Sukien Ślubnych z Komisu

Masz pytanie ? Jeśli dokładnie przeczytali Państwo powyższe wyjaśnienia i wciąż mają wątpliwości lub pytania pozostajemy do dyspozycji pod adresem email: biuro@suknieslubne.net.pl .